1_DSC6829 4_DSC8040 _DSC3339 _DSC3442 _Z1M1269 _Z1M5244 _Z1M5355

Resultat SvVK Tångahed 12/6 2010

 

FINALRESULTAT • RASRESULTAT

 

BIS1
BEST IN SHOW DK UCH SE UCH Badavie Konquestador

BIS2
BIS-2 DK UCH FI UCH SE UCH Jangel's Cadiblack

BIS3
BIS-3 SE UCH Twyborn Big Ben

BIS4
BIS-4 DK UCH NO UCH SE UCH Jelistaz Simbelmyne

BISR
BIS-R Biscotti Anteo

babyBIS
BIS BABYVALP Uppgift saknas

bildsaknas
BIS-2 BABYVALP Uppgift saknas

bildsaknas
BIS-3 BABYVALP Uppgift saknas

baby4
BIS-4 BABYVALP Colombian Friends Golden Pepper

babyR
BIS-R BABYVALP Uppgift saknas

valpBIS
BIS VALP Pennybright Seachanta

valp2
BIS-2 VALP Uppgift saknas

valp3
BIS-3 VALP Antefa's Ultimatum

valp4
BIS-4 VALP Chininas Ursula Un Uragano Lieve

valpR
BIS-R VALP Uppgift saknas

junBIS
BIS JUNIOR Uppfigt saknas

jun2
BIS-2 JUNIOR Uppgift saknas

jun3
BIS-3 JUNIOR Uppgift saknas

jun4
BIS-4 JUNIOR Uppgift saknas

junR
BIS-R JUNIOR Uppgift saknas

unghBIS
BIS UNGHUND Mesmerizing Made In Heaven

ungh2
BIS-2 UNGHUND Uppgift saknas

ungh3
BIS-3 UNGHUND Uppgift saknas

bildsaknas
BIS-4 UNGHUND Uppgift saknas

unghR
BIS-R UNGHUND Uppgift saknas

vetBIS
BIS VETERAN Uppgift saknas

vet2
BIS-2 VETERAN Ezhar Bobby Jo

vet3
BIS-3 VETERAN Uppgift saknas

vet4
BIS-4 VETERAN Uppgift saknas

vetR
BIS-R VETERAN Uppgift saknas

bruksBIS
BIS BRUKSHUND Torshammarens Dominic

bruks2
BIS-2 BRUKSHUND Uppgift saknas

bruks3
BIS-3 BRUKSHUND Uppgift saknas

uppfBIS
BIS UPPFÖDARGRUPP Kennel Jangel's

uppf2
BIS-2 UPPFÖDARGRUPP Kennel Ezhar

uppf3
BIS-3 UPPFÖDARGRUPP Kennel Dabka's

uppf4
BIS-4 UPPFÖDARGRUPP Uppgift saknas

uppfR
BIS-R UPPFÖDARGRUPP Kennel Skogsville

avelsBIS
BIS AVELSGRUPP Uppgift saknas


 

RASRESULTAT - skicka gärna in BIR/BIM-bild till webmaster [at] svvk.se

AFGHANHUND
Domare Frei Sandy

BIR DK UCH FI UCH SE UCH Jangel's Cadiblack BIM AR&CL CH C.I.E LV CH SE V-10 SE&NO UCH WW-10 Al-Nacira Bint Roula Von Haussman
BH-2 Alphaville's Man In The Mirror
CERT
BT-2 Mandinah Irresistible Whisper
CERT
BH-3 BY CH RU CH SE UCH UA CH Gold'n Copper Paint It Black BT-3 SE UCH Gold'n Copper She's A Rainbow
BH-4 JWW-09 NO UCH SE UCH US CH Tells Chills N' Thrills BT-4 FI V-08 NORD JV-07 NORD UCH Mandinah Hopeless Whisper
BH-R SE UCH Jangel's Art Attack BT-R Gold'n Copper She's The One

 


 

BORZOI
Domare Barbara Ruth Smith

BIM Brassok Christian Dotremont
CERT
BIR DK UCH NO UCH SE UCH Jelistaz Simbelmyne
BH-2 DK UCH FI UCH NO UCH NO V-09 NORD JV-07 SE UCH Borzowski's Phenomenon BT-2 NO UCH SE UCH SE V-08 Dimitrow's Hazzandra
BH-3 Borscana Slayer BT-3 Brassok Else Alfelt
CERT
BH-4 DK UCH NO UCH SE UCH Velikij Kirgei BT-4 DK UCH The Flying Zoi's Bluesette
BH-R DK UCH FI UCH SE UCH Marelden's Zchurgaj Zchalost BT-R Valtahlia's Euphoria Blossom

 


 

CIRNECO DELL' ETNA
Domare Ulla Af Heurlin

BIR Biscotti Anteo
CERT
BIM -
BH-2 - BT-2 -
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

FARAOHUND
Domare Barbara Ruth Smith

BIR FI UCH NORD V-05 SE UCH Siphra's Pied Piper BIM SE UCH Siphra's Through It All
BH-2 Ezhar Leading Rebel
CERT
BT-2 Mesmerizing Made In Heaven
CERT
BH-3 C.I.B DK UCH KBH V-08 NO UCH SE UCH Ezhar Ars Amandi BT-3 Ezhar Jewel Eyed Judi
BH-4 - BT-4 INT UCH NORD UCH Ezhar Bobby Jo
BH-R - BT-R -

 


 

GALGO ESPANOL
Domare Ulla Af Heurlin

BIM NO UCH SE UCH Warlock's Leall BIR Royal Tramp's La Dama De Noche
CERT
BH-2 SE UCH SE V-09 Knallåsen's Zodiaco BT-2 JWW-10 Warlock's Ramera
BH-3 - BT-3 DK LCCH NO LCCH SE LCCH SE UCH Hot Isle Angelita
BH-4 - BT-4 SE LCCH SE UCH Zakeya's Mizz Merizza
BH-R - BT-R Warlock's Riqueza

 


 

GREYHOUND
Domare Felicity Thompson

BIM Telltale's Barclay
CERT CHAMPIONAT
BIR SE UCH SE V-10 Telltale's Bedelia
BH-2 Skyings Ferrari Rosso BT-2 Jagnes Antartic Ice Princess
CERT
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

IRLÄNDSK VARGHUND
Domare Frederic Maison

BIM Dahmrak's Cormac
CERT
BIR Knallåsen's Ädla Ängel
CERT CHAMPIONAT
BH-2 NO UCH SE UCH Furlongs Humphrey BT-2 Knallåsen's Eibhlin
BH-3 NORD JV-06 Cualainn Phoenix At Keltair BT-3 SE UCH Dragon Light's Zoheret
BH-4 SE LCCH Gelert's Caxiga Sune BT-4 SE UCH Pennybright Lasareena
BH-R - BT-R SE UCH Westmount Mel-Ba

 


 

ITALIENSK VINTHUND
Domare Frederic Maison

BIM Skogsville's Eye Of The Beholder
CERT
BIR Skogsville's Dangerously In Love
CERT
BH-2 SE LCCH SE UCH Qvickelyckans Filiberto BT-2 SE UCH Qvickelyckans Tosca
BH-3 Qvickelyckans Giovanni BT-3 Qvickelyckans Ameli
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

PODENCO IBICENCO, STRÄVHÅRIG
Domare Ulla Af Heurlin

BIR Cirano Pascual El-Cruzado
CERT
BIM -
BH-2 - BT-2 -
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

PODENGO PORTUGUES, CERDOSO/PEQUENO
Domare Ulla Af Heurlin

BIM - BIR E Bonita Do Vale Negro
CERT
BH-2 - BT-2 SE UCH Faidros Urra
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

PODENCO PORTUGUES, LISO/PEQUENO
Domare Ulla Af Heurlin

BIM - BIR Faidros Vouzela
CERT
BH-2 - BT-2 DK UCH DK V-10 Beoline Wacy
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

SALUKI
Domare Betty Richards

BIR DK UCH SE UCH Badavie Konquestador BIM SE UCH Barakisch Qabil Advie
BH-2 Dabka's Italy
CERT CHAMPIONAT
BT-2 FI UCH FI V-04 INT&NORD UCH KBH V-03 NO V-07 NORD&SE V-03 Qirmizi Famenne
BH-3 C.I.B JWW-06 NORD UCH Badavie Heat Of The Night BT-3 Dabka's Ishana
CERT CHAMPIONAT
BH-4 SE UCH Dahaqin Adabi Atil BT-4 Barakisch Rana Banu
BH-R C.I.B NORD UCH SE LCCH Baklava's Ushid BT-R INT UCH NO UCH SE UCH Badavie Uinen

 


 

SLOUGHI
Domare Iren Naarits

BIR Ain Zafir Dargham
CERT
BIM -
BH-2 INT UCH NO V-06 NORD UCH NORD V-07 SE V-08 Ghazoot Al Ariiz BT-2 -
BH-3 - BT-3 -
BH-4 - BT-4 -
BH-R - BT-R -

 


 

WHIPPET
Domare Edith Hanson & Felicity Thompson

BIR SE UCH Twyborn Big Ben BIM JWW-09 Rivarco Tiramisuperadagio
CERT
BH-2 SE VCH Lingon Black-Moon
CERT
BT-2 C.I.B DK UCH FI UCH NO UCH NORD V-07 SE UCH Burnt Sienna Midsummer Breeze
BH-3 Play A While Nokia BT-3 Smaragdens Chockolat Dream
BH-4 SE UCH Delaklin's Rhapsody In Rock BT-4 SE VCH Skräddaregårdens Stellas Orchide
BH-R SE UCH Twin Hills Château Calon BT-R Mac Bells Hold Your Horses